Kamera ve kimlik denetimli olarak uzaktan çevrimiçi sınavlara girmek istemeyen öğrencilerimizin dikkatine


Sevgili Öğrenciler,

Üniversitemiz Senatosu tarafından alınan karar gereği Üniversitemiz bünyesinde ara sınav ve yıl sonu sınavlarının uzaktan çevrimiçi denetimli olarak yapılması kararlaştırılmıştır. Sınav kurallarını incelemek için tıklayınız.

Kamera ve kimlik denetimli olarak uzaktan çevrimiçi sınavlara girmek istemeyen öğrencilerimizin tercih yapmaları durumunda sınavlarının olduğu gün ve saatte bağlı bulundukları okullarda hazırlanan sınıflarda denetimli yüz yüze sınavlara girmeleri mümkündür.

28 Şubat 2021 tarihinde saat 23:59'a kadar uzaktanegitim.kayseri.edu.tr adresi üzerinden sınav tercihini yapmaları durumunda öğrenciler kamera ve kimlik denetimli olarak uzaktan çevrimiçi sınavlar yerine bağlı bulundukları fakülte/meslek yüksekokulunda denetimli yüz yüze sınavlara gireceklerdir. Belirtilen tarihe kadar tercih yapmayan öğrenciler sınavlara kamera ve kimlik denetimli uzaktan çevrimiçi olarak gireceklerdir.

Öğrencilerimizin 15 Şubat – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında uzaktanegitim.kayseri.edu.tr adresi üzerinden tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

Önemle duyurulur.