×
TUR
KAYÜ Anasayfa
MAZERET SINAVLARI
MAZERET SINAVLARI

Sevgili öğrenciler, her okul için KAYUZEM dersleri olarak bildiğiniz Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil (ingilizce) derslerinin 3-4 Nisan 2021 tarihlerinde yapılan vize sınavlarına mazeretleri sebebiyle giremeyen öğrencilerin aşağıdaki bağlantıda bulunan formu 12 Nisan 2021 tarihinde mesai bitimine kadar doldurmaları gerekmektedir.

Mazeret sınavına başvurular için aşağıdaki mazeretlerin olması gerekmektedir.

1- Sınavın olduğu gün ve saatte hasta olmak (raporla belgelemek kaydıyla), istirahat raporu

2- COVID nedeniyle filyasyon ekibi tarafından 10 gün karantinada olmak (belgelemek kaydıyla)

3- Resmi olarak devlet görevinde bulunmak (belgelendirmek kaydıyla)

4- Milli sporcu olarak müsabakalarda bulunmak (belgelendirmek kaydıyla)

İnternet kesintisi, bağlantı kopukluğu gibi sorunlar için sınav sürelerinin 4 saat aralıklı tutulması, birden fazla sınava giriş hakkı tanınmış olması nedeniyle başka mazeretler kabul edilemeyecektir.

BÖLÜMDEKİ DİĞER DERSLERİNİN MAZERET SINAVI BAŞVURULARINI BAĞLI OLDUĞUNUZ FAKÜLTE / MESLEK YÜKSEKOKULU YÖNETİMİNE YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR. BU DERSLERİN MAZERET SINAVI BAŞVURULARI KAYUZEM TARAFINDAN ALINMAYACAKTIR. Önemle duyurulur.

Dosyaları yükleyip aşağıdaki linkte bulunan formu gönderdiğinizde Google hesabınızla ilişkilendirilen ad ve fotoğraf kaydedilir.

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II, TÜRK DİLİ II, YABANCI DİL II DERSLERİNİN MAZERET SINAVLARINA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.